کرکره پلی کربنات

کرکره پلی کربنات

کرکره برقی پلی کربنات كركره برقى پلى كربنات شفاف، معروف به كركره برقى شيشه اى در واقع از پلاستيكى به اسم پلى كربنات( polycarbonate ) از خانواده ى پليمرهاى ترموپلاستيك ساخته ميشود. كركره برقى پلى كربنات از مقاوت كششى و مقاومت فشارى و ضربه اى بسيار بالايى برخوردار می باشد. با اين ماده ميتوان انواع كركره برقى پاركينگى و كركره برقى فروشگاهى و بالكن و پنجره را در رنگ هاى مختلف و بخصوص شفاف ساخت. دماى ذوب کرکه برقی پلی کربنات از كركره اتوماتيك ١٥٥ درجه سانتى گراد و دماى خمش آن ١٤٠ درجه سانتى گراد است. جالب است كه بدانيد پلى كربنات مقاوم ترين ماده ى شفافى است در دنيا كه ميتوان از آن بجاى شيشه استفاده كرد.

يكى از ويژگى هاى خوبه اين ماده اين است كه ميتوان طبق سليقه ى مشترى در رنگ هاى مختلف و شفاف كركره را توليد كرد.تاریخچه تولید کرکره برقی پلی کربنات پلى كربنات در سال ١٩٥٣ توسط آقاى دانيال فاكس اختراع شد. در سال ١٩٥٨ نیز در بازار عرضه گرديد. از همان سال ورق هاى مختلف پلى كربنات جهت مصارف گوناگون در سال ١٩٦٨ در بازار روانه فروش شد. پلى كربنات كاربردهاى وسيعى دارد و شركت یاشیل در بدليل دارا بودن يك لايه از uv در تیغه های خود موجب مي شود كه در برابر نور خورشيد محافظ باشد و بعد از گذشت سالها كدر نميشود.

 شركت یاشیل در با استفاده از محصولات موغوب و اصل  استفاده مینماید . مزیت های تیغه های شیشه ای از مزيت هاى كركره برقى شيشه اى ميتوان به سبك بودن و مقاومت بسيار بالا نسبت به وزن كركره اشاره كرد. عواملى نظير زلزله و طوفان و تگرگ و نياز به ديد بيست و چهار ساعته ى فروشگاه و حوادث ديگر در انتخاب كركره شيشه اى بسيار موثر بوده اند. باتوجه به آنچه گفته شد کرکره برقی پلی کربنات قدرت ضربه پذيرى بسيار بالايى دارد و در همين حين شفاف و قابل ديد و وزن پايينى رو هم دارا مي باشد و خصوصيت نشكن بودن دارد.

با استفاده از كركره هاى برقى پلى كربنات شفاف ميتوانيم در سلامت خود در برابر اشعه ماورا بنفش خورشيد بدليل وجود لايه ى ضد عبور اين اشعه، فضايى سالم براى خود تهيه كنيم. از مزایای دیگر تیغه های شیشه ای آنتى استاتيك بودن آنها است. كركره برقى پلى كربنات بدليل خاصيت آنتى استاتيك، گرد و غبار و دوده ى موجود در فضا را جذب خود نمی كند و با يك شست و شوى راحت يا آب باران بسادگى تميز ميشود. سایر مزایای کرکره برقی پلی کربنات از مزيت هاى ديگر كركره برقى پلى كربنات يا همان كركره برقى شيشه اى سبك بودنه آن نسبت به كركره برقى فولادى يا آلومينيومى است كه ميتوانيم موتورى با قدرت كم تر و طبعا ارزان تر استفاده كنيم.

همينطور بخاطر مقاومت بالايى كه دارد در گلخانه ها تقاضاى زيادى براى اجراى كركره برقى شيشه اى داريم. و براى صاحب گلخانه مزيت هاى فراوانى از جمله صرفه جويى انرژى را دارد كه در تابستان باعث جلوگيرى از ورود گرما به داخل می شود و در زمستان مانع خروج گرما خواهد بود. مقاومت ضربه اى كركره برقى پلى كربنات ١٢٠ برابر شيشه معمولى با همان ضخامت می باشد. همچنین در مقابل اغلب مواد شيميايى و حلال ها مقاومت نشان ميدهد. كركره برقى پلى كربنات يك ويژگى خاص نسبت به ساير كركره ها دارد. این ویژگی مقاومت كششى بالای آن است. این کرکره با با وارد شدن ضربه به هيچ وجه نخواهد شكست. مواردى كه از پلى كربنات استفاده ميشود ميتوان كركره برقى شيشه اى، عينك هاى ايمنى، سپر پليس هاى ضد شورش، شيشه هاى چراغ جلوى ماشين هاى لوكس و مدرن، توليد هولوگرام، بطرى هاى شفاف براى دارو و مواد غذايى، آمپول هاى بدون سوزن، ساخت DVD و حتى شيشه هاى جلوى هواپيماها و شيشه هاى ضد گلوله نام برد.

قیمت تیغه کرکره برقی پلی کربنات برای اطلاع از قیمت انواع تیغه کرکره برقی به صفحه قیمت کرکره برقی سر بزنید. برای اطلاع از قیمت های به روز و دریافت مشاوره رایگان نیز با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر