درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان(چرخشی) دارای سه یا چهار درب (باله، لت) میباشد که بر روی میله ای که در مرکز درب قرار دارد نصب شده و حول این میله بر اثر نیروی برق، درب ها با سرعت یکنواختی حرکت میکنند. یکی دیگر از اجزای این نوع درب سنسور میباشد که در ادامه ی این مقاله توضیح داده میشود. اصولا این دربها به دلیل حرکت چرخشی که دارند باعث حرکت جریان هوا و همچنین مانع از ورود ذرات گرد و خاک به محوطه ساختمان میشوند. همچنین این دربها جزو دربهای برقی و گران قیمت محسوب میشوند.

چگونگی چرخش این نوع درب

اصول حرکت این درب به این صورت است که درب اتوماتیک (چرخشی)  ساکن است و هنگام ورود شخص به داخل،درب اتوماتیک شروع به حرکت میکند و تا زمان ورور شخص دیگر درب ساکن میماند. مکانیزم این درب این گونه است که به واسطه وجود سنسورهای مختلف، موتور و اپراتور به صورت اتوماتیک باز و بسته میشود و نیازی به هل دادن افراد در داخل کابین نیست و هنگامی که فرد به کابین وارد میشود درب اتوماتیک شروع به حرکت میکند.

درب اتوماتیک گردان(چرخشی) به دلیل استفاده اکثریت مردم دنیا باعث شده تا حرکت این نوع درب ها طبق استاندارد خاصی انجام شود. لذا در 90 درصد کشورهای دنیا حرکت این دربها در جهت عقربه های ساعت میباشد یعنی مردم از طرف راست وارد و از طرف چپ خارج میشوند. آن 10 درصد دیگر مثل کشورهای استرالیا حرکت درب خلاف عقربه های ساعت بوده و مردم از طرف چپ وارد و از طرف راست خارج میشوند.

 
 
 

ویژگی استفاده از درب گردان

  • در مکان هایی با ابعاد مختلف (بزرگ مثل بیمارستان و کوچک مثل مغازه ) میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
  • دارای قابلیت سیستم برنامه ریزی نوع حرکت میباشد.
  • ممانعت از هدر رفتن انرژی ( تا 70 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی نسبت به سایر(درب  های اتوماتیک)
  • دارای نمای شیک ومدرن هستند از این جهت در هر مکانی میتوانند مورد استفاده قرار گیرند.
  • حرکت سریع، آسان و راحت
  • امنیت بالا (دارای سنسور ترمز و سیتم کنترل سرعت)
 
 
درب اتواماتیک گردان
 
 

سایز این گونه از دربها

درب های اتوماتیک گردان با توجه به استوانه ای که درآن نصب میشوند دارای اندازه های مختلفی هستند بطوریکه میتوان از این دربها وسایل بزرگی مثل چرخ دستی، کالسکه، ویلچر و چمدان های بزرگ را عبور داد.جنس باله های این درب، شیشه ای یا ترکیبی از شیشه بوده تا کارایی بالا و استفاده ی آسانی برای مردم داشته باشد. در این دربها از سیستم کنترل سرعت (سنسور کنترل سرعت) قابل تنظیم استفاده میشود تا مانع از چرخش سریع درب و آسیب دیدگی احتمالی افراد شود. شیشه این دربها به صورت شفاف، مات و دودی در دسترس میباشد که در شرایط خاص یا به سفارش مشتری قابل تهیه توسط شرکت یاشیل در است.

مکان های مورد استفاده

فروشگاه – سینما – ورزشگاه – هتل – ساختمان های اداری – نمایشگاه ها – سالن های همایش و کنفرانس – راه آهن

اصولا این دربها در مکانهایی توصیه میشود مورد استفاده قرار گیرد که اختلاف زیاد دمای بیرون و داخل دارند چرا که این دربها از هدر رفتن انرژی جلوگیری میکنند. همچنین در محل هایی میتوان استفاده کرد که ازدحام جمعیت در درب های ورود و خروج وجود دارد زیرا این دربها میتوانند تعداد زیادی از افراد را در کوتاهترین زمان وارد و خارج کنند.

 
 
 

گونه های مختلف این درب قابل تهیه از شرکت پویان در

  • دو باله
  •  سه باله
  • چهار باله
  •  خروج اضطراری

این درب ها این قابلیت را دارند که در مواقع اضطراری تبدیل به درب های ثابت شوند تا افراد سریع تر بتوانند از ساختمان خارج شوند. این دربها گاهی برای یک طرفه کردن حرکت افراد استفاده میشود یعنی فقط افراد میتوانند به ساختمان وارد و یا فقط خارج شوند و در واقع در محل هایی مثل بازرسی فرود